ZASADY REKRUTACJI - Bronek

Drogi Gimnazjalisto!
„Miejże oczy aż do spalenia
jasno otwarte:
na radość życia, radość tworzenia….”
W. Broniewski

Przed Tobą ważna życiowa decyzja – wybór szkoły ponadgimnazjalnej, w której będziesz kontynuował naukę. Na pewno czujesz się zagubiony i oczekujesz wsparcia. Nie pozostawię Cię samego w tym trudnym momencie.
Jeżeli ciekawi Cię świat i jesteś żądny wiedzy o nim, jeżeli masz pasje i chcesz je rozwijać, jeżeli nie boisz się marzeń o studiach na prestiżowej uczeni i chcesz być niczym Bill Gates, Steve Jobs lub  Mark Zuckerberg, to szkoła, którą kieruję, I Liceum Ogólnokształcące im. W. Broniewskiego w Bełchatowie, jest dla Ciebie.
BRONEK da Ci okazję do spotkania się z wspaniałymi ludźmi, ponieważ ci, którzy tworzą I LO – uczniowie, nauczyciele i pracownicy obsługi - są jej jego największą wartością.
Pedagodzy to profesjonaliści, nauczyciele z doświadczeniem zawodowym i sukcesami na swoim koncie, oni dołożą wszelkich starań, aby przygotować Cię do egzaminu maturalnego.
Potwierdzeniem jakości pracy nauczycieli i uczniów BRONKA są wyniki egzaminu  maturalnego oraz Edukacyjnej Wartości Dodanej. Utrzymywanie wysokiego poziomu nauczania, współpraca dydaktyczna z uczelniami wyższymi i instytucjami naukowymi, motywowanie uczniów do ciągłego rozwoju,  tworzenie m możliwości rozwijania pasji to wysiłek, który się opłaca, co potwierdza raport po ewaluacji zewnętrznej szkoły przeprowadzonej przez Kuratorium Oświaty w Łodzi.
Przeanalizuj, Gimnazjalisto,  przedstawione Ci powyżej dane, będzie Ci łatwiej podjąć decyzję o wyborze szkoły ponadgimnazjalnej, w której będziesz kontynuował naukę.
Osiągnięcia BRONKA sprawiają, iż jest on notowany w Rankingu PERSPEKTYW.  Składają się na nie tylko wyniki egzaminów maturalnych, ale sukcesy uczniów w konkursach i olimpiadach przedmiotowych, a także zawodach sportowych.
Uczniowie I LO to grupa dynamicznych i wierzących we własne  możliwości ludzi, którzy potrafią łączyć naukę z realizacją zainteresowań nie tylko intelektualnych. I LO oferuje bowiem możliwość  działania w Grupie Teatralnej PKP, Szkolnym Kole Wolontariusza, Samorządzie Uczniowskim, który podejmuje szereg niekonwencjonalnych zadań.
Gimnazjalisto, jeżeli wybierzesz I LO, to będziesz brał udział w wycieczkach edukacyjnych i rekreacyjno – turystycznych, zwiedzisz Londyn, Paryż (https://www.youtube.com/watch?v=hIvfvyARJeo),  a może inną stolicę europejską, razem z kolegami zimą wyjedziesz na narty, a latem będziesz pływał po mazurskich jeziorach. Takie atrakcje zorganizują dla Ciebie nauczyciele I LO. Wystarczy tylko wybrać Bronka, by stać się częścią jego społeczności.
Zapraszam Cię Gimnazjalisto do I LO, szkoły, w której tradycja i nowoczesność funkcjonują w znakomitej symbiozie, a jej drzwi są otwarte dla Ciebie, wystarczy je otworzyć.
W tym trudnym dla Ciebie momencie życzę słusznych decyzji, a także znakomitych wyników na egzaminie i świadectwie ukończenia gimnazjum. Oby dokumenty, które otrzymasz na finiszu tego etapu nauki, pozwoliły Ci dostać się do wymarzonej szkoły.

Joanna Zalejska