jura - Bronek

"BRONEK"
NA JURZE
KRAKOWSKO-CZĘSTOCHOWSKIEJ

Coroczne wyjazdy na Jurę stały się tradycją w I LO, a najlepiej podziwiać walory krajobrazowe Wyżyny, właśnie jesienią. Pierwszą grupę, która miała okazję przeczołgać się do miejsca bytowania tygrysa jaskiniowego sprzed 10 tys. lat w jaskiniach Towarnej i Niedźwiedziej, obejrzeć malownicze ruiny "Orlego Gniazda" w Podzamczu i zauroczyć się przepięknymi ostańcami, jak "Brama Twardowskiego", utworzyły klasy Ie i If po szkole podstawowej. W przyszłym tygodniu na podobną przygodę wybierają się klasy Ie i Ia po gimnazjum i mamy nadzieję, że uczniowie również wykażą się chęcią poznania i zdyscyplinowaniem, takim jak ich młodsze koleżanki i koledzy.

Do zobaczenia w przyszłości na szlakach turystycznych Jury Krakowsko-Częstochowskiej