dla uczniow klas pierwszych - Bronek

Szukaj
Przejdź do treści

Menu główne:

Uczniowie klas I szkół średnich, prowadzonych przez samorząd powiatu, mają szansę na udział w polsko-niemieckiej wymianie młodzieży. Jeśli w połowie września przyjmą pod swój dach na kilka dni rówieśnika z Niemiec, to wiosną przyszłego roku spędzą za darmo tydzień w Bawarii. Liczba miejsc jest ograniczona, a więc....kto pierwszy, ten lepszy.
Powiat bełchatowski od ponad 10 lat współpracuje z bawarskim powiatem Berchtesgaden. Sztandarowym przedsięwzięciem tego partnerstwa jest wymiana młodzieży. Jej zasady są bardzo proste: dwudziestu uczniów polskich spędza w niemieckich rodzinach kilka wiosennych dni, po czym rewanżuje się gościną w swoim domu, zazwyczaj jesienią.
Tegoroczny przyjazd gości z Bawarii zaplanowano OD 15 DO 19 WRZEŚNIA.
Uczniowie klas I I Liceum Ogólnokształcące mogą zgłaszać swoją chęć udziału w projekcie do swojego nauczyciela języka niemieckiego – p. M. Krysztofik, p. G. Siewiera – Paradecka. Gościowi z Bawarii trzeba zapewnić nocleg oraz częściowe wyżywienie. W tzw. dniu dla rodziny (niedziela) Niemcy zostają w domach u swoich gospodarzy, którzy spędzają z nimi czas wg własnego pomysłu i możliwości. W pozostałe dni (poniedziałek, wtorek) program pobytu organizuje starostwo.
Korzyści z udziału w projekcie są trudne do przecenienia. Jedną z nich jest szlifowanie znajomości języków obcych, nawiązywanie kontaktów, poznawanie kultury innego narodu. Największą gratką jest jednak wyjazd do pięknego landu Berchtesgaden, który na całym świecie słynie z bajkowych alpejskich krajobrazów i licznych atrakcji turystycznych. Tygodniowy wyjazd jest dla polskich uczniów bezpłatny, a finansują go partnerskie samorządy.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego