BAD REICHENHALL - Bronek

Szukaj
Przejdź do treści

Menu główne:

 
 
Z BEŁCHATOWA  DO BAD REICHENHALL
 
 
W dniach  od 11 do 16 maja 2019 r. uczniowie I LO uczestniczyli w wymianie  ze szkołą w malowniczym miasteczku Bad Reichenhall w Niemczech. Nasi niemieccy przyjaciele gościli w Bełchatowie w październiku, my w zamian pojechaliśmy do nich teraz.
 
Wycieczka okazała się niezapomnianym i wyjątkowym doświadczeniem. Mieszkaliśmy u rodzin goszczących i to z nimi spędzaliśmy większość dni, poznając ich kulturę i obyczaje. Rozwijaliśmy swoje umiejętności językowe z niemieckiego, angielskiego i francuskiego, poznaliśmy wspaniałych ludzi, z którymi spędzaliśmy popołudnia rozmawiając i cudownie się bawiąc. Organizatorzy zapewnili nam dużo atrakcji: mieliśmy okazję zwiedzić muzeum lokomotyw we Freilassing, muzeum soli i miasto Bad Reichenhall, a także wyruszyć w rejs po jeziorze Königssee. Piękne krajobrazy gór i jeziora zapierały dech w piersiach.  Spędziliśmy też dzień w szkole z naszymi przyjaciółmi, gdzie oprowadzono nas po salach lekcyjnych. Uczestniczyliśmy też w zajęciach z gotowania, gdzie nauczyliśmy się przyrządzać typowe niemieckie potrawy.
 
Cieszymy się, że skorzystaliśmy z możliwości wymiany uczniowskiej, a wróciliśmy stamtąd ze wspaniałymi wspomnieniami i zyskaliśmy kontakty z przyjaciółmi z zagranicy. Dzieli nas dużo kilometrów, język, nawet i tradycje, o czym przekonaliśmy się na wyjeździe. Łączy nas jednak przyjaźń, przez co wszelkie bariery nie mają dla nas znaczenia. Jesteśmy pewni, że to dopiero początek naszej przygody i zrobimy wszystko, by ją kontynuować.  
 
 
Tekst - Martyna Załęczna
 
Zdjęcia – Olga Mielczarek
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego